בדיו זה את מקודשת לי

יותר ויותר זוגות טריים בוחרים להחליף את טבעת הנישואין המסורתית ומנציחים את אהבתם בביקור במכון הקעקועים. מה שהחל כחריטה שחורה וסמלית סביב אצבע הטבעת, הפך במהרה לטרנד עולמי המופיע במגוון סמלים, גדלים ואזורים שונים על הגוף. אספנו בשבילכם מספר השראות ודוגמאות.


זוגות רבים כיום, בעיקר בחו״ל, זונחים את המסורת המקובלת של קניית טבעות לטובת כתובת קעקוע זוגית. ואולם, חלק מהזוגות מתקשים לוותר על החלפת הטבעת בעת הטקס עצמו, ולכן לעתים לוקח הקעקוע את מקומה של טבעת האירוסין בלבד. לצידם, ישנם זוגות אשר מחליטים ללכת על כל הקופה, והקעקוע משמש להם כמחווה הנוספת למסורת המקובלת.

קעקועים כטקסי מעבר

בתרבויות שבטיות, שתרבותן הולכת ונכחדת עם השנים, מקובל היה לסמן מעברים משמעותיים בחייו של אדם באמצעות קבלת קעקועים מבר סמכא בשבט שמכיר את אומנות הסמלים וכוחם. חלק מן הקעקועים הללו סימלו למשל את הפיכתו של הנער לגבר לוחם, או מנגד את דרכן של נשות השבט למשוך מחזרים ולעודד פוריות.

כיום הנסיבות לבחירה בקעקוע דרמטיות הרבה פחות, אולם עצם הבחירה במעשה כה נועז משקפת את רצונם של בני הזוג להתייחד ולצאת מגבולות המסורת.

פאזל אנושי

בתחילתו של הטרנד היה מקובל לעשות כתובת קעקע בצורת טבעת באצבע המיועדת לה, ואילו היום האופציות הן אינסופיות, כשכל זוג חופשי לבטא את אהבתו בדרכים יצירתיות וחדשניות. קעקועים תואמים הם אופציה אחת אבל קיימות דרכים יצירתית יותר להביע את אהבתכם כמו למשל קעקועים המשלימים אחד את השני כמו חתיכות של פזאל.

קעקוע זוגי הוא אירוע מכונן המסמל באופן פיזי את בקשת בני הזוג להיקשר זה בנפשה של זו. לא פעם תהליך ההכנה לטקס החריטה משמעותי לא פחות: סיעור מוחות וחיפוש אחר עיצוב ראוי, שוטטות ברשת בעקבות השראות מתאימות, ולבסוף בחירת אמן הקעקועים שיגשים את חלומכם.

קחו רגע לחשוב

עצם הרעיון של קעקוע מבהיל לא מעט אנשים, ובצדק ניתן לומר, שכן מדובר במעשה חד פעמי, סמל שנצרב על גופכם לצמיתות (נכון, תמיד יש את אופציית הלייזר אבל אומרים שהוא כואב יותר מהקעקוע עצמו). לכן רצוי לחשוב היטב אם זוהי באמת משאלת לבכם. ההמלצה השקולה ביותר לפני שהולכים להתקעקע היא לקחת את הזמן, לשהות עם הרעיון לזמן מה ולאפשר לו ״להתבשל״ בתוככם. אם המתנתם זמן נכבד והרעיון עוד קורץ לכם – ממשו את היצירה המשותפת שלכם בלב שלם.

אז לפני שתלכו למכון הקעקועים אספנו עבורכם מספר המלצות שכדאי לחשוב עליהן:

1. בחירת העיצוב: סרקו את תחומי העניין המשותפים לשניכם וכיצד הם באים לידי ביטוי בחיים שלכם. אם אתם שוקלים את האפשרות של קעקועים תואמים, וודאו שאכן העיצוב מתאים ומדבר אל שניכם באותה מידה. דרך אחרת לגשת לנושא היא לחפש השראה באירועים מכוננים בחייכם הזוגיים, תאריכים משמעותיים או השפעות בלתי נשכחות. אלה בדרך הכלל הזכרונות שהופכים כל זוגיות לייחודית. טיפ כללי: חשבו מחוץ לקופסה.

2. בחירת אמן הקעקועים: כיום מקובל מאוד להיכנס לכל מכון קעקועים, לבחור עיצוב קיים או סקיצה שהכנתם מראש, לשבת על ״כסא המנתחים״ ולקבל את הקעקוע. ואולם, לרגישים שבינינו, מומלץ לחשוב על התמונה הרחבה: מדובר באירוע מרגש ומיוחד, על כן מומלץ להשקיע זמן בחיפוש אחר אמן שאתם מתחברים אליו באופן אישי, אם זה לאישיות או לעיצובים שלו, לקבוע איתו פגישה מקדימה ולראות אם יש חיבור ביניכם.

3. בחירת התאריך לקעקוע: בחרו תאריך עם משמעות עבורכם כמו למשל הדייט הראשון שלכם או היום שבו התנשקתם לראשונה. התאריך הקלאסי הוא כמובן יום השנה לציון הזוגיות. קבעו את הסשן ביום המיוחד שלכם, מה שייתן לו נופך רגשי ומשמעותי עבור שניכם, וילווה אתכם הלאה בשנים הבאות.

והטיפ הכי חשוב – תאהבו מכל הלב ותחגגו את אהבכם.
אחרי הכול קעקוע הוא סמל, מה שעומד מאחורי הסמל הוא העיקר. שיהיה במזל טוב!

מתחתנים ?! שתפ/י ,זו הזדמנות לספר :

יש לכם שאלה או משהו להוסיף? כתבו לנו בתגובות.

צרו איתנו קשר

  שם מלא
  טלפון
  מייל
  מה מעניין אותך?
  מקום האירוע
  תאריך האירוע

  mailto
  apps
  filter_list
  phone
  add

  קטגוריות

  add